Категорії
Сонячні опіки
Сонячні опікиПрийшов довгоочікуване літо, а так же сезон відпусток, і більшість з нас намагається більше часу проводити на сонці і повітрі. З точки зору медицини це виправдано, оскільки певна кількість сонячних променів корисно і навіть необхідно для здоров’я. Більша частина вітаміну Д, якого потребує організм, синтезується в шкірі за їх участю. При його недоліку багато систем організму починають функціонувати неправильно, в тому числі зникає здатність кісток витягувати кальцій з крові. Сонячні ванни в помірній кількості у більшості здорових людей роблять користь організму, ведуть до зміцнення імунітету та поліпшенню самопочуття. Під дією сонячних променів розвивається засмага – захисна меланінового пігментація шкіри.
Генітальний герпес
Генітальний герпесПід генітальним герпесом розуміють хронічне рецидивуюче інфекційне захворювання, яке викликається вірусом простого герпесу (ВПГ) II і / або I типу, що передається переважно статевим шляхом. Причиною захворювання в більшості випадків є ВПГ II типу, проте в 20% випадків генітальний герпес викликається ВПГ I типу. Захворювання передається переважно при сексуальних контактах від хворого генітальний герпес або носія ВПГ. Контакт може бути генітальним, орально-генітальним, генітальний-оральним або орально-анальним. Інфікування може відбуватися як при наявності клінічної симптоматики герпетичної інфекції у партнера, що є джерелом захворювання, так і при її відсутності, але в період виділення вірусу, що має важливе епідеміологічне значення.
Архіви новин
Види висипки
Види висипкиВисипання представляє собою появу на шкірі і слизових оболонках різних видів патологічних елементів, що відрізняються від нормальної шкіри за кольором, тесктуре, зовнішнім виглядом. Нижче ми наведемо опису деяких таких патологій. Пляма (macula). Пляма – це обмежений ділянку шкіри зі зміненою забарвленням. Пляма знаходиться на одному рівні з навколишнього шкірою, його не можна пропалитіровать. Іноді папули теж виглядають як плями, розрізнити їх допомагає огляд з боковим освітленням. Це може виявитися важливим для диференціальної діагностики пігментних утворень. Розміри плям можуть бути будь-якими.

«Секретні матеріали»: анатомія нігтя

Нігті — це рогові освіту, мають пластинчасту структуру, вони є придатками шкіри і виконують, перш за все, захисну функцію. Вони представляють собою продовження шкіри. У їх структурі немає нервових закінчень і кровоносних судин, тому, відрізаючи відросло нігті, ми не відчуваємо болю. Прозорі рогові пластинки, з яких складаються нігті, лежать на нігтьовому ложі, оточеному шкірою (нігтьовими валиками).

Представляючи собою всього лише шар відмерлої речовини кератину, нігті є укриттям для захисту ніжних кінчиків пальців, за допомогою яких ми закочує різні предмети і фізично відчуваємо оточуючі нас тіла. Часто зовнішній вигляд нігтьових пластинок відображає загальний стан організму. У нормі нігті повинні бути прозорими, з гладкою, рівномірно пофарбованої поверхнею світло-рожевого кольору, які надають нігтям кровоносні судини, розташовані під нігтьової платівкою.

Як же ростуть нігті? Зростання нігтя починається в матриксі, який представляє собою пласт клітин в області обмеження клітин шкіри від нігтьової пластинки. Тому пошкодження матриксу може викликати перманентну деформацію, і навіть повне припинення росту нігтя. Під шкірою знаходиться нігтьової корінь, який є початком нігтя.

Він імплантується в нігтьової жолобок під максимальної нігтьової складкою прямо під матриксом. Нігтьової корінь і матрикс захищені заднім нігтьового валика, який являє собою складку шкіри в основі нігтя. Біле Півмісяцева форми організація називається Лупула, який є продовженням матриксу. Так як зростаючий ніготь продовжує тверднути у процесі свого зростання, над Лупулом він спочатку залишається м’яким і легко може бути пошкоджений. Формування нігтьової пластини здійснюється за рахунок того, що в нігтьовому матриксі керотіноціти ущільнюються і стають рівними і плоскими.

Далі за Лупулу поширюється ділянку шкіри рожевого кольору — нігтьове ложе. Воно багате забезпечено кровоносними капілярами, що доставляють сюди кров, збагачену киснем і що додають нігтьовому ложу його здоровий рожевий колір. Натисканням на нігтьове ложе можна визначити циркуляцію крові у кисті руки. Кутикула міцно скріплює задній нігтьової валик з нігтьової платівкою в підставі нігтя, званому гіпоніхій. Вона герметично ізолює нігтьове ложе і матрикс від повітря і води. Без такого захисту в цих двох областях створилися б дуже теплі і вологі умови для нормального росту нігтьового зародка.

Зовнішня частина нігтя являє собою власне нігтьову пластинку. Вона обмежена із трьох сторін нігтьовими валиками. Розрізняють один задній і два бічних нігтьових валика. У місці переходу в нігтьову пластинку вони утворюють задню і бічні нігтьові пазухи. Цим місцях під час виконання манікюру слід приділяти особливу увагу, щоб уникнути відкладень, як з боку нігтьової пластинки, так і з боку валиків. При недостатній санації синусів нігтів відбувається швидке відшарування лаку або акрилатів саме в цих місцях. Товщина нігтьових пластинок складає 0,30-0,45 мм, якщо говорять про потонченні нігтя, а якщо товщина перевищує 0,5-0,6 мм, говорять про гіперкератоз нігтів.

У функціях нігтьового апарата багато що стало ясним завдяки інтенсивним дослідженням у галузі дерматології, мікології і нігтьової косметології. Перш за все, з’ясовано процес росту та освіти нігтя, що надає величезну допомогу у правильній оцінці стану нігтів. У нігтьовому апарату відсутній гіподерми — жирова тканина, і дуже розвинений сосочкових шар дерми. Він утворює численні гребінці і борозенки, які дублюються алогічними гребінцями і борозенками власне нігтьової пластинки. Тут розташовується потужна кровоносна мережа, яка відіграє важливу роль у процесі росту нігтів. Сітчастий шар дерми представлений під нігтями потужними колагеновими зв’язками, які безпосередньо контактують з кістковою фалангою, створюючи фіксує апарат нігтя. Ці зв’язки створюють ті сили натягу, які багато в чому визначають форму поздовжніх арок і з вигинів остаточну форму нігтя. Тому розвиток зв’язкового апарату нігтя багато в чому визначає форму нігтьової пластинки. Чим сильніше розвинені колагенові зв’язки, тим більш вираженими будуть вигини і поздовжні арки. При нігтьових дистрофіях неминуче послаблюються зв’язки, отже, і сили натягу нігтя. Результатом може стати сплощення нігтя аж до утворення трамплінообразних нігтів і оніхолізіс. На сосочково шарі дерми розташовується паросткові шар епітелію. Паросткові шар епітелію відповідає в нігтьовому апараті нігтьовому ложу, на якому безпосередньо лежить нігтьова платівка. Впливаючи різними методами на паросткові клітини нігтьового ложа, за певних умов можна домогтися деякого потовщення нігтьових пластин. На цьому заснована головна тенденція розробки професійних косметичних нігтьових препаратів. Активні інгредієнти повинні досягати саме рівня епітелію і стимулювати його, щоб створювати умови для поновлення речовини нігтя.

Найчастіше нігті дивуються при інфекційних захворюваннях шкіри (кандидози, піодермії, дерматофитии). Також нігті залучаються до процесу і при інших шкірних захворюваннях, а в ряді випадків їх зміни можуть навіть передувати появі висипань на шкірі. Це спостерігається при псоріазі, червоному плоскому лишаї, екземі, гніздову плішивість, пухирчатці та інших дерматозах. Порушення у фарбуванні й будові нігтів можуть бути при нервових, психічних, ендокринних і інших системних хворобах. Існують також групи травматичних і професійних ушкоджень. Ряд аномалій можуть носити вроджений і спадковий характер.

Комментарии запрещены.Користь солярію
Про користь соляріюОстаннім часом все частіше з’являються повідомлення медиків про захворювання на рак грудей, шкіри, щитовидної залози, які, як вважають деякі лікарі, були викликані надмірним захопленням засмагою в солярії. Але наскільки це так і чи варто відмовлятися культу красивого, доглянутого тіла? Різні наукові дослідження доводять: помірний засмага в солярії є профілактикою багатьох захворювань, навіть новоутворень, в тому числі раку передміхурової залози у чоловіків і раку прямої кишки.
Лікування екземи
Лікування екземиДомогтися в максимально короткі терміни регресу островоспалітельного компонента захворювання, зменшення числа рецидивів і продовження стану клінічної ремісії. При наявності островоспалітельних явищ, що призводять до втрати працездатності, хворих госпіталізують. Режим охоронний: виключення контактів з можливими алергенами, обмеження стресових ситуацій, водних процедур, сон не менше 8 годин.
Вітіліго
ВітілігоВітіліго страждають близько 1% населення Землі незалежно від віку, статі, кольору шкіри. Початок захворювання у 50% випадків припадає на вік до 20 років. фокальна форма: один або кілька вогнищ депігментації в одній області, але не розташовані сегментарно; сегментарна форма: вогнища депігментації розташовані по ходу нерва або в межах певного дерматома; ураження слизових оболонок.